Wydarzenia

warning: Creating default object from empty value in /home/virt101095/domains/rowerowagdynia.pl/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Przełom na Starowiejskiej. Policja pozytywnie o kontraruchu.

Przełom na Starowiejskiej. Policja pozytywnie o kontraruchu.

Jesteśmy po przełomowej debacie na temat Starowiejskiej zorganizowanej w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni po naszej petycji do prezydenta w sprawie rowerowych udogodnień w Śródmieściu Gdyni.

Trzygodzinna dyskusja doprowadziła do kompromisu. Przedstawiciel policji poproszony o opinię potwierdził, że proponowany kontraruch rowerowy jest zgodny z prawem. Dodatkowo ocenił, że mimo obaw mieszkańców warto spróbować skoro są dobre przykłady w sąsiednich miastach

Rowerowe zmiany w ZDiZ

Rowerowe zmiany w ZDiZ

Miło nam poinformować o bardzo pozytywnej zmianie kadrowej w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdyni.  Na czele referatu rowerowego staje jeden z założycieli Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia, Jakub Furkal. Nowo powołany przychodzi do urzędu ze świata biznesu wioząc w sakwach bogate doświadczenie z działalnosci społecznej nie tylko w sprawach rowerowych. Radny dzielnicy Redłowo, organizator Międzynarodowych Zawodów Tańca Irlandzkiego, członek Rady ds. Budżetu Obywatelskiego to tylko niektóre pozycje z jego aplikacji. Nowy oficer rowerowy jest w bezpośrednim kontakcie z liderami rowerowych zmian w Polsce.

Rowerowe zmiany w ZDiZ

Relacja - Gdyńsko-urodzinowa Masa Krytyczna

Relacja - Gdyńsko-urodzinowa Masa Krytyczna

Lutowa Gdyńsko-urodzinowa Masa Krytyczna stała się świetną okazją, żeby wspólnie przejechać ulicami Śródmieścia i podziwiać rozwój naszego miasta. Frekwencja była lepsza niż miesiąc temu. Pogoda też ucieszyła nas kilkoma stopniami powyżej zera i co najważniejsze, brakiem opadów.

Od Starowiejskiej, najstarszej ulicy Gdyni, pojechaliśmy w stronę Dworca Morskiego. Postój przy kapitanacie portu był dobrym momentem na dyskusję na temat połączenia Oksywia z centrum Gdyni. Rozważaliśmy przykłady tunelów lub też połączeń promowych, istniejących w innych podobnych miejscach.

Lokalizacja

Gdynia
Polska