O Gdyni

warning: Creating default object from empty value in /home/virt101095/domains/rowerowagdynia.pl/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Przełom na Starowiejskiej. Policja pozytywnie o kontraruchu.

Przełom na Starowiejskiej. Policja pozytywnie o kontraruchu.

Jesteśmy po przełomowej debacie na temat Starowiejskiej zorganizowanej w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni po naszej petycji do prezydenta w sprawie rowerowych udogodnień w Śródmieściu Gdyni.

Trzygodzinna dyskusja doprowadziła do kompromisu. Przedstawiciel policji poproszony o opinię potwierdził, że proponowany kontraruch rowerowy jest zgodny z prawem. Dodatkowo ocenił, że mimo obaw mieszkańców warto spróbować skoro są dobre przykłady w sąsiednich miastach

Niechciana zebra przy PKM Karwiny

Fot. Lechosław Dzierżak

Przygotowania do budowy nowej stacji PKM na Karwinach w Gdyni weszły niedawno w kolejną fazę przed realizacją. W trakcie konsultacji zignorowano jednak bardzo ważny dla mieszkańców postulat - przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym przez Wielkopolską po wschodniej stronie projektowanego węzła. Sprawa stanęła też na ostatnie Radzie Rowerowej i mimo przychylnych, ustnych deklaracji Wydziału Inwestycji sytuacja została bez zmian - Piesi i rowerzyści będą znacznie nadkładać drogi aby dostać się z Sopockiej na drugą stronę ulicy Wielkopolskiej.

Leśna Rada Rowerowa

Leśna konferencja z 2011 rokuLeśna konferencja z 2011 roku

W siedzibie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia z osobami odpowiedzialnymi za komunikację rowerową w mieście w celu omówienia zagadnień dotyczących komunikacji rowerowej w lasach okalających Gdynię oraz ustalenie priorytetów inwestycyjnych na najbliższy okres.