Porady

warning: Creating default object from empty value in /home/virt101095/domains/rowerowagdynia.pl/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
Drobne inspiracje i dłuższe porady na temat jazdy na rowerze i zrównoważonym transporcie.

Rowerowe głupoty w Dzienniku Bałtyckim


Fatalny artykuł z Dziennika BałtyckiegoFatalny artykuł z Dziennika BałtyckiegoZ przykrościa odnotowujemy, że redakcja Dziennika Bałtyckiego nie ustrzegła się błędów redaktora Adama Makosza. Środowiska rowerowe nie zostawiły suchej nitki na jego tekście opublikowanym w rzekomo opiniotwórczym Dzienniku Gazeta Prawna. W efekcie cała strona 15 dzisiejszego wydania nadaje się do wrzucenia do niebieskich pojemników na makulaturę. 

Rowerowa Gdynia protestuje przeciwko publikowaniu w Dzienniku Bałtyckim niskiej jakości tekstów o tematyce rowerowej w formie która sugeruje wiarygodne podsumowanie przepisów dotyczących rowerzystów. Chodzi o fałszywe uproszczenia w opisach ważnych przepisów, które z trudem przebijają się do świadomości uczestników ruchu. Nieścisłe i niepradziwe zdania często stają się wręcz podstawą do pretensji pod adresem rowerzystów, kierowców, policji i innych służb uprawnionych do kierowania ruchem. 

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach:

Jak dobrze zabezpieczyć rower

Rowery kradną wszędzie: Wyrwikółko z HolandiiRowery kradną wszędzie: Wyrwikółko z Holandii

W „Dzienniku Bałtyckim” pojawił się ciekawy artykuł o zabezpieczaniu roweru. Piszą w nim, że okolice Trójmiasta stały się rajem dla złodziei rowerów (piszą o Gdańsku). Osobiście myślę, że to kwestia rosnącej popularności rowerów i proporcjonalnego do niej wzrostu liczby kradzieży. A że i u nas - w Gdyni - rośnie liczba rowerzystów i tym samym pokus, to należy pamiętać o dobrym zabezpieczeniu swojego środka transportu.

W artykule trochę bardziej skupiono się na tym, jak działają przestępcy i skali zjawiska, co też jest ciekawe, ale chciałbym pokrótce opisać, jak zabezpieczyć swój rower.

Jesień nie tylko dla hardkorów!

rower w jesieni

W tym roku jesienna pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom. Jadąc dzisiaj z Gdańska przez Sopot do Gdyni, mijałem zarówno pojedyncze osoby na rowerach, jak i całe grupy - w tym rodzinne i, że tak powiem, seniorskie :-]. Jeśli zatem wrzuciliście już swój rower do ciemnej piwnicy, to odkurzcie go nieco na przeprosiny!